Rada Programowa i Zarząd

Rada Programowa Polskiej Akademii Gościnności to organ merytoryczny i doradczy, którego zadaniem jest wytyczanie i opiniowanie kierunków działalności Fundacji. W jej skład wchodzą uznani eksperci branży usług gościnnych z Polski i zagranicy, posiadający wieloletnie doświadczenie w obszarze hotelarstwa, turystyki, wellness & spa, gastronomii i kulinaryki.

 

Prace Rady Programowej koordynuje przewodnicząca Rady, a zarazem Dyrektor Generalna PAG – Natasza Sallmann.

 

Założycielem i fundatorem Polskiej Akademii Gościnności jest Zbigniew Kowalski, uhonorowany dożywotnio przez Komitet Międzynarodowy Fundacji Europejskiej funkcją Delegata Krajowego na Polskę Europejskiej Rady ds. Gastronomii, Przemysłu Winiarskiego i Turystyki.

 

Notki biograficzne

 

Natasza Sallmann – absolwentka Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na kierunku ekonomika hotelarstwa i turystyki. Od 20 lat wiceprezes firmy K&P Consulting, jednej z pierwszych w Polsce firm doradczych w branży horeca, która funkcjonuje krajowym i międzynarodowym rynku od 1992 r. Uznana w Europie specjalistka w zakresie programowania, marketingu i ekonomiki usług hotelarskich oraz usług wellness & spa. Jej główną domeną jest kreowanie indywidualnych koncepcji usługowo-marketingowych dla obiektów hotelowych o profilu health & wellness & spa, a także zarządzanie hotelami pobytowymi w oparciu o marketing relacji oraz integrację wszystkich obszarów hotelowych wokół koncepcji wellness. Od lat współpracuje z wiodącymi obiektami hotelowymi w Europie, takimi jak Hotel Paradies (Włochy), A-Rosa Resorts, Yachthafenresidenz (Niemcy), Hotel Schwarz (Austria). Autorka pierwszej polskiej książki o trendzie wellness pt. „Megatrend wellness & spa w hotelarstwie i usługach wolnego czasu XXI w.”, a także współautorka przewodnika po świecie snu dla turystów i podróżujących pt. „Komfort snu (nie tylko) w podróży”.

 

Zbigniew Kowalski – absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na specjalizacji zarządzanie hotelami oraz studiów doktoranckich na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Wydziale Mikroekonomii. Fundator i założyciel Polskiej Akademii Gościnności oraz prezes zarządzający K&P Consulting, jednej z pierwszych w Polsce firm doradczych w branży horeca, która funkcjonuje krajowym i międzynarodowym rynku od 1992 r. Wieloletni ekspert i konsultant Europejskiej Federacji Parków Wodnych oraz Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki S.A. Delegat Polski Europejskiej Rady ds. Gastronomii, Winiarstwa i Turystyki. Hotelarski i gastronomiczny specjalista oraz praktyk z wieloletnim doświadczeniem. Ekonomista, ochmistrz, kulinaryk i marketingowiec, a także wykładowca w krajowej i międzynarodowej branży gościnnej (45 lat w zawodzie). Twórca nowoczesnego modelu biznesowego w hotelarstwie indywidualnym opartego na koncepcji zarządzania gościnnością usługową.