Książki

Konfort Snu_01
Komfort Snu (nie tylko w podróży)

 

Rok wydania: 2014

Nr wydania: 1

Liczba stron: 136

Format: 160 mm x 230 mm

ISBN: 978-83-61763-01-7

 

Wydawnictwo: Polska Akademia Gościnności

Partner wydania: Fabryka Materacy JANPOL

 

Spis treści
Wstęp
O autorach

Mówi się, że sen jest dla życia tym, czym nakręcanie dla zegarka, ale czy rzeczywiście poświęcamy dostateczną uwagę czemuś, co zajmuje prawie 1/3 część naszego życia? Naukowcy dowiedli, że ludzie, którzy sypiają średnio mniej niż 6 godzin na dobę, żyją przeciętnie krócej niż śpiochy. Od dawna też wiadomo, że sen ma fundamentalne znaczenie dla sprawności układu odpornościowego, zdrowia psychicznego oraz wzrostu i odnowy każdej komórki naszego organizmu. I bez naukowców wiemy, że źle przespana noc wytrąca z równowagi, a kilka takich nocy może zrujnować nasze samopoczucie.

 

Chcesz dowiedzieć się, jakie czynniki wpływają na jakość i ilość snu? W jaki sposób walczyć z bezsennością i chrapaniem? Czy można wstawać bez budzika? Jak przywołać świadome sny? Jak sypiali wielcy? Czy muzyka i dieta wpływają na jakość i ilość naszego snu? Jak nie zasnąć za kółkiem? Jak radzić sobie z pracą na zmiany? W jaki sposób można złagodzić objawy jet lag? Jak dobrać odpowiedni materac i poduszkę? Czy lepiej śpi się nam razem czy osobno? Odpowiedzi na te i inne pytania dostarczy lektura książki „Komfort snu (nie tylko) w podróży”.

 

Książka zwraca uwagę na aspekt znaczenia snu na co dzień, w domu i w podróży, oraz inspiruje do przyjrzenia się temu problemowi głębiej, szerzej i z różnych punktów widzenia: tak z naukowej półki, jak również od strony różnych kultur, przez pryzmat medycyny klasycznej, jak i naturalnej; od strony zasypiania i budzenia się; od strony sypialni i od strony kuchni; poważnie i z przymrużeniem oka. Felietony uzupełniliśmy o wskazówki i proste sposoby na polepszenie jakości snu dla jakości życia oraz jakości życia dla jakości snu. Wśród nich m.in. przepisy na herbatki i napary na spokojniejszy sen, tabela olejków eterycznych oraz opis ćwiczeń relaksacyjnych ułatwiających zasypianie. 

 

„Komfort snu (nie tylko) w podróży” to książka opracowana nie tyle przez ekspertów snu, ale przede wszystkim zwykłych „spaczy”, zainteresowanych jakościowym i zdrowym życiem, dlatego nie stanowi naukowego opracowania na temat istoty i zaburzeń snu. Jest to lekka i przystępna lektura; pouczająca, a zarazem uspokajająca, po którą można sięgnąć w czasie pobytu w hotelu, w domu przed zaśnięciem czy też podczas podróży. Została ułożona w formie krótkich felietonów – czasem poważnych, a czasem humorystycznych – które mają za zadanie nie tylko zainteresować tematem, ale także „ułatwić zasypianie” i nie zmęczyć.

 

Zapraszamy do lektury! 

Kontakt w sprawie zakupu publikacji:
 
e-mail: info@hospitalityroyal.com
kom.: 601 678 450
Megatrend_01
Megatrend Wellness & Spa dla rynku usług wolnego czasu i hotelarstwa w XXI w.

 

Rok wydania: 2010

Nr wydania: 1

Liczba stron: 126

Format: 160 mm x 240 mm

ISBN: 978-83-61763-00-0

 

Wydawnictwo: Polska Akademia Gościnności

 

Spis treści
Wstęp
O autorce

W czerwcu 2010 r. nakładem Wydawnictwa Polska Akademia Gościnności ukazała się nowa, w pełni polska publikacja poświęcona tematyce wellness i spa: „Megatrend Wellness & Spa dla usług wolnego czasu i hotelarstwa w XXI wieku” autorstwa Nataszy Sallmann.

 

Jest to książka podręcznik, książka bedeker, książka klucz.

 

We współczesnym świecie słowa wellness i spa pojawiają się w bardzo wielu dziedzinach gospodarki zarówno w sferze usługowej, jak i w przemyśle. Stosowane są w różnych kontekstach: czasem zamiennie, innym razem jako zespół słów lub jako dwa niezależnie istniejące pojęcia, co skłoniło autorkę do stworzenia książki, która w sposób wyjątkowo staranny i czytelny porządkuje te dotychczas dość rozproszone i chaotyczne informacje oraz pojęcia.

 

Publikacja powstała z myślą o osobach zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy na temat wellness i spa. Adresowana jest nie tylko do branżystów – hotelarzy i inwestorów – ale także do architektów programujących usługi w hotelach o profilu wellness i spa, jak również do studentów uczelni hotelarsko-turystycznych oraz wszystkich zainteresowanych fenomenem wellness.

 

W poszczególnych rozdziałach przedstawiona została m.in. historia i geneza pojęć wellness i spa oraz ich definicje odnoszące się do różnych sfer życia. Autorka, praktyk hotelarski z wieloletnim doświadczeniem, a także aktywny trener i wykładowca akademicki, odpowiada na pytania: na ile wellness i zdrowie można traktować w kategorii megatrendu XXI w. oraz jakie będą kolejne następstwa rozwoju tego pojęcia w sferze potrzeb ludzkich, wskazując tym samym miejsce obu terminów w sferze usług hotelarskich. Publikacja wyjaśnia również dlaczego wellness to coraz popularniejszy sposób na życie i dlaczego oraz czy w ogóle hotelarstwo XXI wieku powinno opierać swoją zyskowność na prawidłowo zorganizowanych i stosowanych usługach wellness i spa. Poprzez pokazanie różnic pomiędzy poszczególnymi typami obiektów wellness i spa oraz wskazanie roli usług tego typu jako ważnych centrów zysku w hotelach, a także przedstawienie aktualnych trendów i kierunków rozwoju oferty usługowej hotelarstwa wellness i spa książka ta może wspomóc wielu inwestorów i organizatorów hotelarstwa w świadomym kreowaniu tego rodzaju oferty w ich obiektach usługowych.

 

W związku z wyczerpaniem nakładu, zainteresowanych zapraszamy do zakupu publikacji w wersji elektronicznej (e-book).

Kontakt w sprawie zakupu publikacji:
 
e-mail: info@hospitalityroyal.com
kom.: 601 678 450