Artykuły

10 przykazań zarządzania marketingowego

 

Na czym polega sukces zarządzania marketingowego i czym różni się ono od zarządzania marketingiem? W jaki sposób przełożyć na wszystkie osoby pracujące na stanowiskach menadżerskich i semi-menadżerskich konieczność działania wg kryteriów zwiększania sprzedaży? Jakie są podstawowe elementy zarządządzania marketingowego?

 

Zapraszamy do lektury artykułu „Myśl klientem, zarządzaj marketingowo!” (Pływalnie i Baseny, autor: Zbigniew Kowalski).

 

Jakość w hotelarstwie jako kluczowy czynnik budowania przewagi konkurencyjnej

 

Jakość w hotelarstwie jest kluczowym czynnikiem budowania przewagi konkurencyjnej, do której prowadzi zadowolenie klienta. Jeśli hotelarze będą mieli świadomość roli obsługi w kreowaniu jakości usług, a przy tym będą właściwie zarządzać gościnnością i starannie dobierać personel oraz wymagać zaangażowania i postawy zorientowanej na klienta, ten doceni oferowaną wartość dodaną i zapamięta gościnę w miejscu, w którym ważniejsze niż kominek jest ognisko, a zysk nie ma wyłącznie wymiaru materialnego.

 

Zapraszamy do lektury artykułu „Gościu, wróć” (Magazyn VIP, autor: Małgorzata Szerfer).

 

Well- lepsze niż all- Pakiet usług w cenie, czyli polityka cenowa w hotelu wellness & spa

 

Oferta wellinclusive tworzy warunki do spokojnego zarządzania pobytem gościa oraz ułatwia „na wejściu” realizację filozofii wellness, ujmuje bowiem wszystkie usługi podstawowe dla hotelu wellness & spa. Pozwala na oferowanie gościowi więcej niż mógłby się spodziewać. Dzięki temu wpływa na skrócenie procesu podejmowania decyzji, pozostawiając możliwość wyboru zajęć i aktywności na miejscu. Zaletą takiego komponowania ceny jest też prawie 100-proc. wykorzystanie oferty kulinarnej. Wellinclusive stanowi również większą gwarancję dla pokrycia kosztów stałych.

 

Zapraszamy do lektury artykułu „Well- lepsze niż all-. Pakiet usług w cenie, czyli polityka cenowa w hotelu wellness & spa” (Świat Hoteli, autor: Natasza Sallmann).

 

Najbardziej pożądany gość hoteli wellness & spa

 

Goście są podstawą i motorem prawidłowego funkcjonowania każdego hotelu, nie tylko hotelu wellness & spa – to prawda oczywista dla każdego hotelarza i inwestora. Obserwując tempo rozwoju hotelowych obszarów wellness & spa także na polskim rynku, zadajemy sobie pytania, kim jest gość hotelu wellness & spa, jeżeli dla niego ta cała rewolucja? Gdzie się znajduje i gdzie mieszka? Jak można go pozyskać? Co jest dla niego rzeczywiście istotne? I wreszcie, dlaczego kupuje taką a nie inną usługę? A także na ile i na jak długo wystarczy tego klienta dla zapełnienia w przyszłości wszystkich tych hoteli, które obecnie inwestują w tę infrastrukturę?

 

Zapraszamy do lektury artykułu „Najbardziej pożądany gość hoteli wellness & spa” (Świat Hoteli, autor: Natasza Sallmann).

 

Zarządzanie pobytem gościa

 

Przez wiele lat na zarządzanie pobytem gościa patrzono przez pryzmat obiektów konferencyjnych; polegało ono na takim zaplanowaniu aktywności szkoleniowych i rozrywkowo-integracyjnych, aby pobyt grupy przebiegł jak najsprawniej i był jak najmniej uciążliwy dla pozostałych gości.

 

Tymczasem w hotelarstwie wellness & spa zarządzanie pobytem gościa nabrało zupełnie innego, nowego wymiaru, przede wszystkim dlatego, że po raz pierwszy zostało zastosowane w stosunku do gościa indywidualnego. Wpłynęły na to również specyficzne wymagania gości, korzystających z oferty usługowej obiektu wellness & spa, a także wzrost roli, jaką w procesie obsługi klienta odgrywa personel…

 

Zapraszamy do lektury artykułu „Zarządzanie pobytem gościa” (Świat Hoteli, autor: Zbigniew Kowalski, Anna Skrzypczak).

 

Czas i pora dla dyrektora

 

Pracujesz w hotelu na stanowisku menedżerskim? Zarządzaj swoim czasem pracy! Czy jest to możliwe?

 

Zapraszamy do lektury artykułu „Czas i pora dla dyrektora. Zapotrzebowanie na autorytet zawodowy” (Hotel Profit, autor: Zbigniew Kowalski).