Aktualności

PRESTIŻOWA REKOMENDACJA GOŚCINNA W HOTELU KAWALLO
18-11-2019

15 listopada 2019 r., podczas uroczystego zakończenia szkoleń standaryzacyjnych dla całego personelu Kawallo Hotel & Wellness, mieliśmy prawdziwą przyjemność wręczyć na ręce Pani Barbary Wasek - Dyrektor Generalnej Hotelu drugą na Mazowszu Prestiżową Rekomendację Gościnną / Hospitality Prestige Recommendation.

Zespół menedżersko-serwisowy Kawallo Hotel & Wellness dołączył do grona laureatów tego wyróżnienia za fachową i życzliwie udzialaną gościnę oraz w uznaniu zaangażowania w kreowaniu indywidualnego modelu gościnności usługowej.

REKOMENDACJA GOŚCINNA W KAMIENICY SZEFFERÓW
14-10-2019

10 października 2019 r. mieliśmy prawdziwą przyjemność wręczyć na ręce Właścicieli Kamienicy Szefferów pierwszą w regionie Prestiżową Rekomendację Gościnną / Hospitality Prestige Recommendation.Zespół menedżersko-serwisowy Kamienicy Szefferów dołączył do grona laureatów tego wyróżnienia za orientację progościnną oraz fachową i życzliwie udzialaną gościnę.
PIERWSZA KLINIKA ZDROWEGO SNU
28-05-2019

Eksperci Polskiej Akademii Gościnności pracują nad stworzeniem i otwarciem pierwszej w Polsce hotelowej Kliniki Zdrowego Snu w zespole parkowo-pałacowym w Runowie Krajeńskim (woj. kujawsko-pomorskie). Założeniem kliniki jest wsparcie osób cierpiących na bezsenność oraz zaburzenia snu spowodowane przez nadmierny stres, szybkie tempo życia oraz brak równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym.


MIĘDZYNARODOWY HOTEL EDUKACYJNY
21-01-2019

Rada Programowa Polskiej Akademii Gościnności, jedynej w Polsce i Europie fundacji branżowej i proedukacyjnej, z okazji 15-lecia działania podjęła się realizacji innowacyjnego projektu pn. „Międzynarodowy Hotel Edukacyjny©”. 

Uczestnictwo w programie wiąże się z ogromnymi korzyściami w zakresie dofinansowania infrastrukturalnego obiektu ze środków unijnych i polega na wdrożeniu profesjonalnych działań zarządczych koordynowanych przez Polską Akademię Gościnności, a związanych z nowoczesnymi metodami zarządzania kosztami pracy i rozwojem personelu na funkcjach i stanowiskach wysokiego, średniego i niskiego managementu we wszystkich obszarach operacyjnych hotelu oraz z racjonalną kosztowo eksploatacją obiektu, marketingiem oferty i jakością usług kompleksu.

W obiekcie biorącym udział w projekcie uruchomiony zostanie ponadto najwyższej klasy program edukacji zawodowej oraz rozwoju kompetencji w formule pozaszkolnej, oferowany dla szeroko pojętego rynku polskich i zagranicznych hoteli niezależnych, a w procesie edukacyjno-ćwiczeniowym i weryfikacyjnym wezmą udział wybitni polscy i zagraniczni praktycy oraz autorytety branżowe.
 
Zapraszamy do współpracy właścicieli/inwestorów hoteli niezależnych (niesieciowych) o standardzie co najmniej 4* lub nieskategoryzowanych obiektów hotelarskich funkcjonujących w klasie jakościowej Exclusive & Excellent, z pełną infrastrukturą gastronomiczną, konferencyjno-seminaryjną oraz usługami wellness & spa. W przypadku kompleksów hotelowych zorganizowanych w obiektach historycznych możliwe są do zastosowania odrębne kryteria wyboru i kwalifikacji.
 
 
Szczegółowych informacji można uzyskać drogą mailową, po przesłaniu zainteresowania udziałem w projekcie, pod adresem mailowym: info@hospitalityroyal.com.
 
Projekt na obecnym etapie organizacji prowadzi P. Zbigniew Kowalski (kom.: 601 594 450, info@hospitalityroyal.com).
SEMINARIUM: MEDICAL WELLNESS W HOTELACH POBYTOWYCH
08-01-2019

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne seminarium pt.: "Medical wellness - przeżytek, usługa dla wybranych czy przyszłość nowoczesnego hotelarstwa pobytowego?", które odbędzie się w dn. 13.04.2019 r. o godz. 10:00 podczas Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.Podczas seminarium eksperci K&P Consulting oraz Polskiej Akademii Gościnności odpowiedzą m.in. na następujące pytania:
  • Jakie są najnowsze trendy w profilowaniu usług w hotelarstwie wellness & spa?
  • Jak wykorzystać zwiększone zainteresowanie klientów profilaktyką zdrowia w zakresie chorób cywilizacyjnych, redukcji wagi oraz redukcji stresu do generowania pobytów 5- i 8-dniowych?
  • Jak dobrać nowoczesne urządzenia diagnostyczne i terapeutyczne, wykorzystywane przez wiodące ośrodki wellness & spa w Europie, aby nie przeinwestować i wyróżnić się spośród konkurencji?
  • Jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów w komunikacji na linii hotelarz-inwestor a dostawca urządzeń, aby skonstruować zyskowną usługę?
  • Jakiego wyposażenia i technologii powinni poszukiwać inwestorzy – ci budujący nowy obiekt oraz ci modernizujący lub rozbudowujący obiekty już funkcjonujące?

Program:


10:00-10:45
Najnowsze trendy w profilowaniu usług w hotelarstwie wellness & spa (Zbigniew Kowalski)

10:45-12:30
Profilowanie usług wellness & spa w praktyce – jak efektywnie wykorzystać trendy oraz rosnące zainteresowanie profilaktyką zdrowia do konstrukcji zyskownej usługi wellness  spa w swoim obiekcie (Natasza Sallmann)

Seminarium warsztatowe jest adresowane do hotelarzy – właścicieli i inwestorów obiektów hotelarskich oraz zarządzających obiektami pobytowymi wellness & spa (nie tylko tych zlokalizowanych w miejscowościach uzdrowiskowych), a także do architektów i projektantów obszarów wellness & spa oraz producentów i dostawców urządzeń i wyposażenia do obiektów specjalizujących się w usługach regeneracji, pielęgnacji i rehabilitacji. 

S
eminarium i warsztat poprowadzą:
Natasza Sallmann - ekspert w branży hotelarstwa wellness & spa oraz Zbigniew Kowalski - prezes K&P Consulting Sp. z o.o. (www.kphoga.pl)

Kiedy?
Seminarium odbędzie się w dn. 13.04.2019 r. (sobota) w godz. 10:00-12:30.

Gdzie?
Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo w Centrum Targowo-Konferencyjnym w Sosnowcu 
Expo Silesia

Seminarium i warsztat są bezpłatne. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rejestrację: horeca@kphoga.pl lub 601 678 450.

Dla uczestników seminarium, który zarejestrują się i zgłoszą chęć udziału w seminarium do 11.04.2019 r. do godz. 18:00, wstęp na Targi REHexpo gratis. Po odbiór bezpłatnej wejściówki na Targi należy zgłosić się do punktu rejestracji Targów. 

Wszystkich zainteresowanych bezpłatnym doradztwem zapraszamy w piątek (12.04.2019 r.) oraz w sobotę po warsztacie (13.04.2019 r.) na stoisko K&P Consulting podczas Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo.

Po więcej informacji nt. Targów REHexpo zapraszamy na stronę 
www.rehexpo.pl