Aktualności

KOMFORT SNU (nie tylko) W PODRÓŻY
14-09-2014

„KOMFORT SNU (NIE TYLKO) W PODRÓŻY"

SPRAWDŹ SPECJALNĄ OFERTĘ DLA HOTELI / czytaj więcej
oraz BIUR i AGENCJI PODRÓŻY czytaj więcej

 
 
Rok wydania: 2014
Nr wydania: 1
Liczba stron: 136
Format: 160 mm x 230 mm
ISBN: 978-83-61763-01-7
Wydawnictwo:
Polska Akademia Gościnności

Partner wydania: Fabryka Materacy JANPOL
Spis treści
Wstęp
O autorach 
Mówi się, że sen jest dla życia tym, czym nakręcanie dla zegarka, ale czy rzeczywiście poświęcamy dostateczną uwagę czemuś, co zajmuje prawie 1/3 część naszego życia? Naukowcy dowiedli, że ludzie, którzy sypiają średnio mniej niż 6 godzin na dobę, żyją przeciętnie krócej niż śpiochy. Od dawna też wiadomo, że sen ma fundamentalne znaczenie dla sprawności układu odpornościowego, zdrowia psychicznego oraz wzrostu i odnowy każdej komórki naszego organizmu. I bez naukowców wiemy, że źle przespana noc wytrąca z równowagi, a kilka takich nocy może zrujnować nasze samopoczucie.

Chcesz dowiedzieć się, jakie czynniki wpływają na jakość i ilość snu? W jaki sposób walczyć z bezsennością i chrapaniem? Czy można wstawać bez budzika? Jak przywołać świadome sny? Jak sypiali wielcy? Czy muzyka i dieta wpływają na jakość i ilość naszego snu? Jak nie zasnąć za kółkiem? Jak radzić sobie z pracą na zmiany? W jaki sposób można złagodzić objawy jet lag? Jak dobrać odpowiedni materac i poduszkę? Czy lepiej śpi się nam razem czy osobno? Odpowiedzi na te i inne pytania dostarczy lektura książki „Komfort snu (nie tylko) w podróży”.

Książka zwraca uwagę na aspekt znaczenia snu na co dzień, w domu i w podróży, oraz inspiruje do przyjrzenia się temu problemowi głębiej, szerzej i z różnych punktów widzenia: tak z naukowej półki, jak również od strony różnych kultur, przez pryzmat medycyny klasycznej, jak i naturalnej; od strony zasypiania i budzenia się; od strony sypialni i od strony kuchni; poważnie i z przymrużeniem oka. Felietony uzupełniliśmy o wskazówki i proste sposoby na polepszenie jakości snu dla jakości życia oraz jakości życia dla jakości snu. Wśród nich m.in. przepisy na herbatki i napary na spokojniejszy sen, tabela olejków eterycznych oraz opis ćwiczeń relaksacyjnych ułatwiających zasypianie. 

„Komfort snu (nie tylko) w podróży” to książka opracowana nie tyle przez ekspertów snu, ale przede wszystkim zwykłych „spaczy”, zainteresowanych jakościowym i zdrowym życiem, dlatego nie stanowi naukowego opracowania na temat istoty i zaburzeń snu. Jest to lekka i przystępna lektura; pouczająca, a zarazem uspokajająca, po którą można sięgnąć w czasie pobytu w hotelu, w domu przed zaśnięciem czy też podczas podróży. Została ułożona w formie krótkich felietonów – czasem poważnych, a czasem humorystycznych – które mają za zadanie nie tylko zainteresować tematem, ale także „ułatwić zasypianie” i nie zmęczyć.

Zapraszamy do lektury! 
Książka „Komfort snu (nie tylko) w podróży” w sprzedaży od września 2014. 
 Zainteresowanych zapraszamy do zakupu:

e-mail:     
info@hospitalityroyal.com
tel./fax:    (12) 633 62 20
kom.:       601 678 450

TURYSTYKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
08-09-2014

Zapraszamy na wykład Fundatora i Założyciela Polskiej Akademii Gościnności, który odbędzie się w ramach konferencji poświęconej turystyce osób niepełnosprawnych, organizowanej w dn. 23.09.2014 r. w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych. Pan Zbigniew Kowalski przedstawi wykład "Znaczenie potrzeb osób niepełnosprawnych dla rozwoju usług hotelarskich. Gościnni sprawni na rzecz i wobec gości niepełnosprawnych".

Więcej informacji nt. konferencji znajdą Państwo na stronie Sejmiku: www.kson.pl.
WRĘCZENIE PRESTIŻOWEJ REKOMENDACJI GOŚCINNEJ
23-06-2014

 
Kolejnym laureatem Prestiżowej Rekomendacji Gościnnej / Hospitality Prestige Recommendation został zespół menedżersko-serwisowy Hotelu Bania**** Thermal & Ski z Białki Tatrzańskiej w uznaniu zaangażowania oraz orientacji pro-gościnnej. 67 Asystentów Gościnności wzmoniło i uzupełniło szeregi pracowników obiektu.

To już druga Prestiżowa Rekomendacja Gościnna udzielona przez Polską Akademię Gościnności w 2014 r. Pierwsza  trafiła na Mazury do Pałacu i Folwarku Galiny w Galinach. 

Poniżej pełna lista laureatów tego wyjątkowego wyróżnienia:
  • Olandia - Kraina Wypoczynku i Konferencji w Prusimiu,
  • Hotel Galaxy w Krakowie,
  • Pałac i Folwark Galiny w Galinach,
  • Hotele Solei w Poznaniu,
  • Hotel Maria w Wałbrzychu,
  • Hotel Maria Helena w Szczawnie Zdroju,
  • Hotel Minerva we Freiburgu / Niemcy.
Kolejnym nominowanym do tego prestiżowego wyróżnienia jest zespół menedżerski i serwisowy Dworu Dębowiec w Dębowcu k. Cieszyna.
I OGÓLNOPOLSKIE FORUM LOJALNOŚCIOWE
10-03-2014

26-27.05.2014 r. w Białce Tatrzańskiej w Hotelu Bania Thermal & Ski odbędzie się I Ogólnopolskie FORUM LOJALNOŚCIOWE dla prezesów, zarządzających oraz kierowników marketingu centrów wodnej rekreacji (parki wodne, termy, baseny i pływalnie). 


T
ematem przewodnim I Ogólnopolskiego Forum Lojalnościowego będzie budowa skutecznych i efektywnych programów lojalnościowych dla centrów wodnej rekreacji. Nie trzeba udowadniać, jak istotne ze względów ekonomicznych oraz społecznych są prawidłowo budowane relacje z klientem. Pozyskanie lojalności klienta pozwala nie tylko na obniżenie kosztów marketingu; wzrost liczby stałych klientów już o 5% przekłada się na poprawę wyników bilansowych nawet o 25%.

Zaproszeni zagraniczni oraz krajowi eksperci zaprezentują podczas Forum wiedzę oraz narzędzia pozwalające na skuteczne pozyskiwanie lojalności klientów. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób zbudować efektywny program lojalnościowy odpowiadający polskim warunkom zarządczym i marketingowym. Będą mogli skorzystać również z bezpłatnych konsultacji z doradcami branżowymi – specjalistami ds. marketingu w centrach wodnej rekreacji oraz usług wellness & spa. 
Na zakończenie Forum każdy z uczestników otrzyma certyfikat kompetencyjny.

Rezerwacje i informacje:
tel./fax: (12) 633 62 20
kom.: 601 594 450, 601 678 450
e-mail: parkiwodne@kphoga.pl

Zgłoszenia na Forum przyjmujemy mailowo oraz faksem. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy!
K&P Consulting Parki Wodne wraz z wykładowcami


PARTNERZY FORUM:


              
   
 European Waterpark Association   Polska Akademia Gościnności                   Nova Group

          
                     
                      Haslauer                                Pływalnie i Baseny                    Hotel Bania Thermal & Ski   

          

                  Firma Mazur