Aktualności

MEGATREND WELLNESS & SPA
08-12-2011

Od dziś do końca grudnia 2011 r. publikacja "Megatrend Wellness & Spa dla rynku usług wolnego czasu i hotelarstwa w XXI w." do nabycia z 35% rabatem w specjalnej świątecznej cenie 44,00 zł.


Książka ta powstała, aby:

  • pomóc Ci w Twojej codziennej pracy,
  • pokierować Twoje myśli w stronę niezwykłych rozwiązań,
  • inspirować, gdy potrzeba Ci natchnienia.

Zrób sobie lub swoim bliskim świąteczny prezent i zamów już dziś.

Zamówienia przyjmujemy telefonicznie: (12) 633 62 20 lub mailowo: info@hospitalityroyal.com.

Więcej informacji o książce i autorce znajdziesz
tutaj.


KSZTAŁCENIE KADR DLA OBSŁUGI RUCHU TURYSTYCZNEGO
15-11-2011

29.11.2011 w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Katowicach odbędzie się konferencja nt. kształcenia wysokowykwalifikowanych kadr dla obslugi ruchu turystycznego.

Konferencję otworzy fundator i założyciel Polskiej Akademii Gościnności Pan Zbigniew Kowalski z wykładem "W jaki sposób przekonać do fenomenu gościnności usługowej adeptów zawodów gościnnych?".

Konferencja adresowana jest do dyrektorów, kierowników praktyk oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych szkół hotelarskich i gastronomicznych.

Udział w konferencji jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona.
Zgłoszenia: tel. (32) 259 98 48.
ASYSTENCI GOŚCINNOŚCI NA STRAŻY JAKOŚCI USŁUG
04-11-2011

Dn. 03.11.2011 r. mieliśmy przyjemność przeprowadzić warsztat szkoleniowy pt.: "Gościnność a jakość w moim hotelu, czyli o fenomenie gościnności usługowej" dla pracowników oraz zarządzających Hotelem Fero Lux Korbielów.


 
Na zakończenie bloku wykładowego odbyło się okolicznościowe wręczenie personalnych Asystentów Gościnności - markowego produktu szkoleniowego Polskiej Akademii Gościnności - uczestnikom szkolenia.
ZARZĄDZANIE GOŚCINNOŚCIĄ USŁUGOWĄ W WARSZAWIE
07-10-2011

05.10.2011 r. w Warszawie w Hotelu Gromada Centrum miała miejsce czwarta "odsłona" certyfikowanego seminarium z zarządzania gościnnością usługową. Wzięli w nim udział dyrektorzy i menedżerowie hoteli oraz restauracji z Warszawy, Mazowsza oraz terenu całej Polski. Była to ostatnia w 2011 r. edycja seminarium.


Uczestnikom oraz zaproszonym gościom
serdecznie dziękujemy za uwagę!
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
27-09-2011

Ostatnie wolne miejsca na certyfikowane seminarium z zarządzania gościnnością usługową, które odbędzie się w środę w dn.
05.10.2011 r. w Warszawie w Hotelu Gromada Centrum.Zapraszamy Państwa do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

Projekt organizacji seminariów otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz rekomendacje: Biura Koordynatora ds. Zakwaterowania Spółki PL 2012 oraz Delegacji Polskiej Europejskiej Rady ds. Gastronomii, Winiarstwa i Turystyki.

Szczegółowy program seminariów znajdziecie Państwo w zakładce seminaria
NAGRODY ZA KULINARYKĘ
23-09-2011

21.09.2011 r. wręczyliśmy trzeci certyfikat rekomendacyjny

QUALITY ZA KULINARYKĘ!

Laureatem tej prestiżowej nagrody został Pan Dariusz Krakowiak, główny kuchmistrz Restauracji Rynek 43 w Świdnicy (dawna Ziemiańska) w uznaniu za dotychczasowe osiągnięcia na polu kulinarnym.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
ZARZĄDZANIE GOŚCINNOŚCIĄ USŁUGOWĄ WE WROCŁAWIU
22-09-2011

W dniu wczorajszym we Wrocławiu w Hotelu Art odbyło się przedostatnie certyfikowane seminarium z zarządzania gościnnością usługową.

"Jestem goroącym propagatorem idei Polskiej Akademii Gościnności jaką jest kultywowanie, rozwijanie oraz wzbogacanie gościnności w szerokim tego słowa znaczeniu. Znaczenie pojęcia gościnności, Jej cechy oraz empiryczne wręcz Jej doświadczanie stają się bliskie dzięki organizowanym przez Państwa warsztatom seminaryjnym, ale także dzięki dydaktyce w prowadzonych przez Państwa zajęciach akademickich.".

Aleksander Cichoń, dyrektor Hotelu Katowice


W seminarium wzięli udział przede wszystkim
dyrektorzy i menedżetowie hoteli oraz restauracji z Dolnego i Górnego Śląska.

Na zakończenie bloku wykładowego odbyło się wręczenie
wręczenie uczestnikom certyfikatów kompetencyjnych, a także uroczystość wręczenia Panu Dariuszowi Krakowiakowi, kuchmistrzowi restauracji Rynek 43 (dawna Ziemiańska) w Świdnicy prestiżowego wyróżnienia usługowego za kulinarykę.

 
Uczestnikom serdecznie dziękujemy za uwagę!
SEMINARIA Z ZARZĄDZANIA GOŚCINNOŚCIĄ USŁUGOWĄ
01-09-2011

Rozpoczęliśmy przyjmowanie zgłoszeń uczestnictwa na certyfikowane seminaria z zarządzania gościnnością usługową, które odbędą się 21.09.2011 r. we Wrocławiu oraz 05.10.2011 r. w Warszawie.Zapraszamy Państwa do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

Projekt organizacji seminariów otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz rekomendacje: Biura Koordynatora ds. Zakwaterowania Spółki PL 2012 oraz Delegacji Polskiej Europejskiej Rady ds. Gastronomii, Winiarstwa i Turystyki.

Szczegółowy program seminariów znajdziecie Państwo w zakładce seminaria
ZARZĄDZANIE GOŚCINNOŚCIĄ USŁUGOWĄ w POZNANIU
24-06-2011

 
W miniony poniedziałek, 20.06.2011 r. w Poznaniu w Hotelu IBB Andersia, miała miejsce druga "odsłona" certyfikowanego seminarium z zarządzania gościnnością usługową. Wzięli w nim udział dyrektorzy i menedżerowie hoteli oraz restauracji z Poznania i Wielkopolski.

"Bardzo dziękuje za możliwość uczestnictwa w seminarium "Zarządzanie gościnnością usługową w hotelu i restauracji". Świetna atmosfera, a zwłaszcza  temat seminarium – to coś, co warto,  i należy docenić! Spotkanie było bardzo ciekawe oraz wartościowe, przydatne nawet dla osób z dużym doświadczeniem. Bardzo dobrze zorganizowane, materiały szkoleniowe świetnie przygotowane pod względem merytorycznym, jak i jakościowym."

Halina Dziwińska, dyrektor Hotelu HP Park w Poznaniu
 
„Uważam ze Polska jak najbardziej potrzebuje takiej świadomości i takich szkoleń. Jako obywatelka USA i były pracownik Hotelu MARRIOTT w San Diego myślę, że gościnność mam już we krwi, jednak Polska niestety nie ma tej świadomości i nie przywiązuje wagi do wartości dodanych jakimi są relacje międzyludzkie. To przecież na tych relacjach budujemy nasz biznes, jednak niestety nie każdy jest tego świadomy. Dziś nikt nie skupia się na długich relacjach z gośćmi, dlatego jestem jak najbardziej za tym, żeby dzięki takim szkoleniom wyuczyć nawyku gościnności w Polsce. Szczególnie jest to nam teraz potrzebne przed Euro 2012, dlatego uważam ze każdy hotel powinien przejść takie szkolenie obowiązkowo.”

Anna Uścińska
 
Na zakończenie bloku wykładowego odbyło się wręczenie prestiżowej rekomendacji gościnnej dla obiektu Olandia z Prusimia oraz wręczenie uczestnikom seminariów certyfikatów rekomendacyjnych.

 
 
Uczestnikom serdecznie dziękujemy za uwagę!
ZARZĄDZANIE GOŚCINNOŚCIĄ USŁUGOWĄ w SOPOCIE
14-06-2011

W dniu wczorajszym w Sopocie w Hotelu Haffner odbyło się pierwsze z czterech certyfikowanych seminariów z zarządzania gościnnością usługową.

"Jedno z ciekawszych szkoleń, w których miałem okazję wziąć udział. Wyjątkowa atmosfera i zaangażowani wykładowcy. Interesujace i inspiracyjne przykłady, które z pewnością wykorzystam w codziennej pracy i funkcjonowaniu mojego obiektu".

Damian Andruszkiewicz, Hotel Classic

"Jako członek Rady Programowej PAG uczestniczyłam w pierwszym seminarium poświęconym gościnności usługowej, które odbyło się w Sopocie. Można go określić w bardzo prostych słowach - wreszcie wracamy do żródła, sedna i celu tej działalności czyli do GOŚCINNOŚCI, przyćmionej dążeniem do zysku za wszelką cenę, zauroczeniem technologią i ograniczającą standaryzacją wszystkiego co się da, czyli ogólnie depersonifikacją (odczłowieczeniem) usług, które są przecież świadczone człowiekowi. Profesjonaliści hotelarze uczestniczący w seminarium, z którymi rozmawiałam, byli zgodni w ocenie tego co usłyszeli i zobaczyli: "to było inspirujące,  bardzo ciekawe i bardzo potrzebne; nareszcie coś przygotowanego przez profesjonalistów dla hotelarzy, a nie gotowe marketingowe formułki dobre dla każdej branży; jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego, a my potrzebujemy specjalistycznego profilowanego podejścia i to seminarium takie właśnie jest; to seminarium trafia w dziesiątkę; itp". Nic dodać - nic ująć."

Maria Radecka-Mikulicz

Seminarium poprowadzili specjaliści Polskiej Akademii Gościnności, a udział wzięli dyrektorzy i menedżetowie hoteli oraz restauracji z terenu Pomorza oraz Warmii i Mazur. Na zakończenie bloku wykładowego odbyło się wręczenie pierwszych certyfikatów rekomendacyjnych, w którym wspomógł nas Pan Rafał Rosiejak, krajowy koordynator ds. zakwaterowania Spółki PL.2012.

 
Uczestnikom serdecznie dziękujemy za uwagę!
OSTATNIE WOLNE MIEJSCA
07-06-2011

Ostatnie wolne miejsca na certyfikowane seminarium z zarządzania gościnnością usługową, które odbędzie się w poniedziałek w dn. 20.06.2011 r. w Poznaniu w hotelu IBB Andersia.


Zapraszamy Państwa do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.

Projekt organizacji seminariów otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz rekomendacje: Biura Koordynatora ds. Zakwaterowania Spółki PL 2012 oraz Delegacji Polskiej Europejskiej Rady ds. Gastronomii, Winiarstwa i Turystyki.

Szczegółowy program seminariów znajdziecie Państwo w zakładce seminaria
SEMINARIA Z ZARZĄDZANIA GOŚCINNOŚCIĄ USŁUGOWĄ
15-05-2011


Zapraszamy Państwa na certyfikowane seminaria warsztatowe z zarządzania gościnnością usługową w hotelu i restauracji

W 2011 r. Polska Akademia Gościnności zorganizuje cztery seminaria z zarządzania gościnnością usługową w hotelu i restauracji. Seminaria odbędą się w miastach - gospodarzach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 r.:

  • 13.06.2011 r. - Gdańsk, Hotel Haffner w Sopocie,
  • 20.06.2011 r. - Poznań, IBB Andersia Hotel,
  • 21.09.2011 r. - Wrocław,
  • 05.10.2011 r. - Warszawa.

Są adresowane do dyrektorów oraz menedżerów hoteli i restauracji działających w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem otoczenia i miast - gospodarzy Euro 2012.

Projekt organizacji seminariów otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz rekomendacje: Biura Koordynatora ds. Zakwaterowania Spółki PL 2012 oraz Delegacji Polskiej Europejskiej Rady ds. Gastronomii, Winiarstwa i Turystyki.

Szczegółowy program seminariów znajdziecie Państwo w zakładce seminaria
Nowa certyfikacja w branży hotelarskiej
09-05-2011

Nowa certyfikacja w branży hotelarskiej. Bezpłatna promocja, audyt i doradztwo

Złoty Standard w Obsłudze Klienta


Od dawna miarą standardu hotelu czy restauracji jest liczba gwiazdek lub zdobyte certyfikacje branżowe. Dla wielu podmiotów najwyższym wyróżnieniem pozostaje jednak uznanie klientów – nie bez przyczyny: ich opinie uchodzą za najbardziej wiarygodne, a przez to najskuteczniej wspierają promocję usług. Rusza projekt „Złoty Standard w Obsłudze Klienta” wyróżniający najlepsze praktyki obsługi gościa hotelowego.

Dziś o satysfakcji i lojalności klienta hotelu decyduje, jak nigdy wcześniej, dobra obsługa. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez zespół ogólnopolskiego projektu „Złoty Standard w Obsłudze Klienta – wdrażanie innowacji i dyfuzja dobrych praktyk w hotelarstwie i gastronomii”, wiele polskich hoteli nie wykorzystuje swojego potencjału właśnie głównie ze względu na brak systemowych i konsekwentnych działań na rzecz klientów. – Menedżerowie często ignorują luki w miękkich obszarach zarządzania, w konsekwencji czego przykładają zbyt małą wagę do krytycznych punktów procesu obsługi klienta, takich jak: pierwszy zdalny kontakt z klientem, powitanie klienta w lokalizacji, działania posprzedażowe i budowanie relacji z kluczowymi klientami czy systematyczne badanie satysfakcji klientów – podkreśla Tomasz Rzychoń, koordynator projektu. - Doświadczenie i praktyka zarządcza uczy, że zaniedbania dotyczące obszarów miękkich, skutkują zwykle twardymi konsekwencjami...

Czy znamy oczekiwania klientów? Czy zaspakajamy je w sposób wystarczający? Jak klienci postrzegają naszą markę? Czy podejmowane przez nas działania organizacyjne, komunikacyjne i promocyjne mają szansę powodzenia?

Promocja i certyfikacja

Projekt „Złoty Standard w Obsłudze Klienta - wdrażanie innowacji i dyfuzja dobrych praktyk w hotelarstwie i gastronomii” realizowany będzie do grudnia 2012 roku w trybie otwartego naboru uczestników. Ze względu na duże zainteresowanie udziałem, organizatorzy przestrzegają jednak przed odkładaniem zgłoszenia na ostatnią chwilę. Warto podkreślić, że dla pierwszych 250 hoteli udział w programie jest w całości dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.


Najwyżej ocenieni uczestnicy projektu „Złoty Standard w Obsłudze Klienta” uzyskają certyfikat i godło promocyjne podnoszące renomę obiektu w oczach klientów. Zyskają jednak przede wszystkim ogólnopolską promocję -  jako wzór najlepszych praktyk branżowych eksponowani będą zarówno w mediach ogólnopolskich, jak i podczas branżowych wydarzeń specjalnych.

Bez wyjątku wszystkie zaudytowane przedsiębiorstwa otrzymają natomiast raport menedżerski czyli diagnozę ekspercką z audytu zawierającą ocenę stanu i funkcji przedsiębiorstwa oraz rekomendacje usprawnień w obszarach: obsługi klienta, działań marketingowych i budowania potencjału organizacji.


Zapisy, pytania, porady? Zapraszamy do kontaktu z konsultantami projektu:

Sylwia Nowak, e-mail: s.nowak@zlotystandard.info, tel. 32 763 27 71 lub 883 357 213,
Sławomir Pytel, e-mail: s.pytel@zlotystandard.info, tel. 32 763 27 70 lub 883 357 210,
Marta Sitko, e-mail: m.sitko@zlotystandard.info, tel. 32 763 27 72 lub 883 357 209.

Więcej informacji o projekcie i warunkach udziału:
www.zlotystandard.info
VITAL TOURISM POLAND
28-02-2011

09.03.2011 r. o godz. 16:30 – 18:00 w Berlińskim Centrum Kongresowym ICC (sala konferencyjna nr 17/18) podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB Berlin 2011 odbędzie się seminarium pn.
 
„VITAL TOURISM POLAND.
Hotel market in Poland – quality and professionalism:


business, wellness and health, nature and culinary art, culture, tradition and hospitality creates altogether an attractive European tourist destination”
 
Na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej, w ramach aktywności związanych z rolą Polski jako kraju partnerskiego targów ITB w bieżącym roku, seminarium poprowadzi w całości Polska Akademia Gościnności.
 
Naszym zamierzeniem jest prezentacja polskiego rynku usług hotelarskich jako jakościowej i atrakcyjnej bazy wypoczynkowej ze szczególnym uwzględnieniem obiektów oraz resortów typu wellness i SPA, a w tym m.in.: hoteli historycznych, hoteli butikowych, medical wellness oraz odnowionych obiektów uzdrowiskowych w świetle europejskich i światowych standardów oraz aktualnych trendów.