Aktualności

WAŻNY DZIEŃ DLA GOŚCINNOŚCI, WAŻNY DZIEŃ DLA NAS
14-09-2010


I ŚWIATOWY KONGRES
PROFESJONALISTÓW GOŚCINNOŚCI

Wrocław, 2014 r.

pod hasłem:

 XXI wiek epoką gościnności usługowej


Więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładce wydarzenia.
"Nauczyciel dla praktyka, praktyk dla nauczyciela"
02-09-2010

24 września w hotelu President w Bielsku-Białej odbędzie się seminarium warsztatowe pracowników szkół hotelarskich i gastronomicznych.

Organizatorem spotkania pt. „Nauczyciel dla praktyka, praktyk dla nauczyciela” jest Zespół Szkół im. J. Tuwima w Bielsku-Białej, natomiast Polska Akademia Gościnności jest Partnerem Programowym seminarium.

Seminarium adresowane jest do dyrektorów, kierowników praktyk, nauczycieli przedmiotów zawodowych szkół hotelarskich i gastronomicznych. Celem spotkania będzie wypracowanie wspólnej wizji Nauczycieli i Praktyków dotyczącej edukacji przyszłych hotelarzy. W trakcie kilku paneli dyskusyjnych poruszone zostaną tematy: „Gościnności usługowej", „Nauczyciela zawodu jako autorytetu dla ucznia" oraz „Podstawy programowej dla techników hotelarskich i gastronomicznych". Program seminarium do pobrania
tutaj.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona.
Zgłoszenia: tel. (33) 496 81 64
Otwarcie Regionalnego Centrum Turystyki Biznesowej
23-08-2010

14 września 2010 r. we Wrocławiu odbędzie się otwarcie Regionalnego Centrum Turystyki Biznesowej, nowoczesnego centrum konferencyjnego zlokalizowanego w kompleksie Hali Stulecia.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w organizowanej z tej okazji konferencji "Nowe trendy w turystyce biznesowej - z perspektywy nabywcy". Szczególnie gorąco zapraszamy do wysłuchania wystąpienia Pani Nataszy Sallmann, która zabierze głos w panelowej dyskusji nt. "Potrzeb i oczekiwań nabywców branży turystycznej" oraz Pana Zbigniewa Kowalskiego - panel "Nowe trendy w turystyce biznesowej - w oczach ekspertów".

Szczegółowy program otwarcia Centrum znajdziecie Państwo
tutaj.
Pierwsza polska książka o megatrendzie wellness
11-07-2010

Od dzisiaj studiujący – przyszli branżyści, pracownicy hoteli oraz inwestorzy i partnerzy branży hotelarstwa wellness i spa mogą nabyć książkę „Megatrend Wellness & Spa dla usług wolnego czasu i hotelarstwa w XXI wieku”. Autorka Natasza Sallmann porządkuje i wyjaśnia podstawy i wartości, które należy poznać oraz zrozumieć, chcąc prawidłowo funkcjonować w hotelarstwie wellness i spa, obsługującym turystykę prozdrowotną i zdrowotną.
 
W drukarni Linea, w której książka ta „przyszła na świat”, jeszcze przed puszczeniem na maszynę drukarską tzw. szczotkę przeczytało wielu pracowników Linea – już na pewno przyszłych gości hoteli wellness i spa.
 
Książkę można zamawiać mailowo info@hospitalityroyal.com lub telefonicznie (12) 633 62 20.

Więcej informacji o książce znajdziecie Państwo w zakładce publikacje.
Zarządzanie hotelami wellness & spa
07-06-2010

Jest nam miło poinformować, iż w poniedziałek, 07.06.2010 r., swoje dyplomy z zarządzania hotelami wellness & spa odebrało pierwszych 29 absolwentów Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza. Przez ostatni rok uczestniczyli w studiach podyplomowych współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Program studiów został przygotowany i zrealizowany przez ekspertów skupionych przy Polskiej Akademii Gościnności w Krakowie. Oprócz dyplomów, absolwenci na zakończenie studiów otrzymali książkę „Megatrend wellness & spa dla rynku usług wolnego czasu i hotelarstwa XXI w.” autorstwa P. Nataszy Sallmann oraz Asystentów Gościnności©, markowy produkt szkoleniowy Polskiej Akademii Gościnności, ufundowanych przez Partnera PAG – firmę Mircos Fidelio.

Forum SPA: Wiedza, Kompetencje, Inspiracja ...
04-01-2010

Ciekawe wydarzenia - Forum dla branży wellness&SPA

Forum SPA: Wiedza, Kompetencje, Inspiracja podczas MTT Wrocław


W trakcie Międzynarodowych Targów Turystycznych Wrocław w dniach 12-13.02.2010 odbędzie sie dwudniowe Forum SPA: Wiedza, Kompetencje, Inspiracja zorganizowane przez najdluzej działającą w Polsce (od 1992) branżową firmę doradczo - marketingową i zarządczą  K&P Consulting Wellness & Spa. To wydarzenie, jedyne takie w roku 2010, stanowi merytoryczne, jakościowe i profesjonalne forum hotelarskie, które poprowadzą i zaprezentuję najlepsi wykładowcy z Polski i z Europy.

Podczas Forum SPA, słuchacze po raz pierwszy będą mieli okazję skorzystać z wiedzy i doświadczenia trzech niepodważalnych autorytetów branżowych:

- Birgit Oesterle (Niemcy, Austria, Włochy, Polska, główny dyrektor ds. PR i marketing najbardziej prestiżowej hotelowej grupy marketingowej wellness i SPA w Europie),
-  Michela Neuner (Austria, dyrektor ds. marketingu i jakości w jednym z 10 najlepszych hoteli wellness & SPA w Europie),
- Natasza Sallmann (kreator i konsultant w krajowym i zagranicznym hotelarstwie wellness & SPA, autorka programu pierwszych w Polsce studiów podyplomowych Zarządzanie Hotelami Wellness & SPA).

Moderatorem forum będzie Zbigniew Kowalski (prezes K&P Consulting Wellness & Spa)

Forum SPA to praktyczna i najbardziej aktualna wiedza, niezbędna dla inwestorów, właścieli obiektów hotelowych oraz Day SPA, dyrektorów hoteli wellness & SPA, menadżerów obszarów wellness & SPA a także wyjątkowo przydatna  dla  architektów  i designerów, czy też przedstawicieli  firm wyposażających. Uczestnicy uzyskają pierwsze w Polsce Certyfikaty Kompetencyjne, świadczące o uzyskanej wiedzy.

W programie między innymi: 

-  SPA teraźniejszości a SPA przyszłości – zaczynamy Klientem, kończymy Gościem;
-  Po raz pierwszy w Polsce o prawidłowym planowaniu i komponowaniu zyskownych obszarów wellness & SPA według profili Activity Wellness, Vitality Wellness, Estetique Wellness,  Medical Wellness oraz Clinical Wellness (copyrights by K&P Consulting);
- Dlaczego hotel wellness & SPA to hotel wyjątkowy i trendowy;
-Wyższość oferty Wellinclusive (copyrights by K&P Consulting) nad ofertą Allinclusive (nigdy jeszcze na żadnym forum w Polsce nie prezentowano takiego zagadnienia);
- Filary marketingu hotelu wellness & SPA i skuteczny PR hotelu wellness & SPA;
-Nowość! Zarządzanie pobytem gościa w hotelu wellness & SPA (copyrights by K&P Consulting);
- Model permanentnego treningu personelu (PTP) w hotelu wellness & SPA;
- To co tygrysy, tygryski i tygrysice lubią najbardziej czyli inspiracyjne koncepcje usługowe wellness & SPA – po raz pierwszy K&P ujawni tajemnice „kuchni” doradztwa i koncepcji usługowych wellness & SPA.

Więcej informacji: www.mttwroclaw.pl

Kontakt z Organizatorem Forum, firmą K&P Consulting Wellness & Spa: wellnessspa@kphoga.pl lub tel.  603 94 94 50; 601 59 44 50 lub 12 633 62 20

Udział w Forum jest płatny, ilość uczestników ograniczona.