Aktualności

Targi World Hotel 2009 - podsumowanie
12-11-2009

 
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy odwiedzili stoisko i wzięli udział w wykładzie Polskiej Akademii Gościnności podczas
II edycji Międzynarodowych Targów Wyposażenia
 
Obiektów Noclegowych WorldHotel 2009.
 
W zorganizowanym przez Polską Akademię Gościnności – pierwszą w Polsce i w Europie branżową, międzynarodową fundację proedukacyjną – wykładzie pt.:
 
„Fenomen gościnności usługowej kluczem  
do wzmocnienia pozycji ekonomicznej hotelu i restauracji”

 
udział wzięło blisko 100 osób, zarówno branżystów, jak i adeptów kształcących się dopiero w zawodach gościnnych.

Galeria zdjęć z Targów World Hotel 2009:

1. Stoisko Polskiej Akademii Gościnności:2. Wykład "Fenomen gościnności usługowej..."
 
Krótkie podsumowanie Targów:

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Organizatora w tegorocznej edycji Targów WorldHotel twzięło udział 110 wystawców, prezentując wszystko to, co niezbędne w zaprojektowaniu przestrzeni hotelowych. 

Targi odwiedziło ponad 3000 właścicieli i menadżerów obiektów noclegowych, architektów i projektantów wnętrz oraz inwestorów.

Z pełnym podsumowaniem Targów zapoznać możecie się Państwo w zakładce Targi.
Polska Akademia Gościnności na Targach WorldHotel
21-09-2009

 
Zapraszamy na wykład Polskiej Akademii Gościnności podczas
II edycji Międzynarodowych Targów Wyposażenia
 
Obiektów Noclegowych WorldHotel 2009.
 
Polska Akademia Gościnności – pierwsza w Polsce i w Europie branżowa, międzynarodowa fundacja proedukacyjna – ma zaszczyt zaprosić Państwa bezpłatny na wykład:
 
 
„Fenomen gościnności usługowej kluczem  
do wzmocnienia pozycji ekonomicznej hotelu i restauracji”
(06.11.2009; Targi WorldHotel, Warszawa)
 
Wykład, który w pilotażowej formie był prezentowany w Bazylei w Szwajcarii oraz Freiburgu w Niemczech poprowadzi osobiście autor Pan Zbigniew Kowalski, kreator koncepcji nowej jakości obsługi w obiektach gościnnych, hotelarz i kulinaryk, konsultant i marketingowiec w branży usług gościnnych Delegat Polski Europejskiej Rady ds. Gastronomii, Winiarstwa i Turystyki.
 
Inauguracja programu
13-05-2009

Dnia 03.06.2009 r. podczas I edycji Międzynarodowych Targów Alkoholi WINE&SPIRITS w Warszawie (http://www.mtpolska.com.pl/targi.php?idt=224) nastąpi inauguracja edukacyjnego, branżowego programu Polskiej Akademii Gościnności „Gościnność winem pisana”.
 
Zapraszamy na inaugurujące program bezpłatne seminarium

„Wino w rękach Dyrektora Hotelu”
(03.06.2009; godz. 15:00-16:30)

Wykład poprowadzi Założyciel i Fundator Polskiej Akademii Gościnności, kreator nowej koncepcji jakości i sprzedaży wina w obiektach gościnnych – Zbigniew Kowalski.

Drugi oddział armii Asystentów Gościnności©...
10-04-2009

... trafił na Śląsk.
 
Kultowe Hotele (Hotele Katowice i Polonia w Katowicach oraz Hotel Bristol w Bytomiu) określiły swoje nowe miejsce i rolę na rynku usług gościnnych na Śląsku i przyjęły za podstawowe i wiodące motto marketingowe i credo dla swojego działania:
 
KULTYWUJEMY AUTENTYCZNOŚĆ
 
Prezes Zarządu Pan Wojciech Giergiel i Dyrektor Hotelu Pan Aleksander Cichoń na inauguracji marketingowej w dn. 08.04.2009 przy obecności gości i mediów wręczyli wszystkim członkom załogi 101 Asystentów Gościnności© – kubków/cegiełek Polskiej Akademii Gościnności.

PAG dla historycznych obiektów hotelowych
06-04-2009

Polska Akademia Gościnności zaprasza wszystkich zainteresowanych – hotelarzy, właścicieli obiektów zabytkowych, architektów i deweloperów – do udziału w konferencji „Adaptacja obiektów zabytkowych na cele komercyjne”, która odbędzie się dnia 28.04.2009 r. w Hotelu Art we Wrocławiu. Jednym z punktów konferencji będzie wykład Założyciela i Fundatora Polskiej Akademii Gościnności

„Indywidualizm historyczny a indywidualność usługowa obiektu,
czyli próba odpowiedzi na pytanie: ile herbu w marce?
Wytyczne dla konstruowania i zarządzania ofertą”
(28.04.2009, godz. 15:15-16:00).
 
Zainteresowanych nabyciem wykładu, prosimy o kontakt.
Asystenci Gościnności© w Gdańsku od 30.03.2009
02-04-2009

W niecodzienny sposób odchodząca Dyrektor Hotelu Scandic (wcześniej Holiday Inn) w Gdańsku podziękowała za wieloletnią współpracę i pożegnała się ze swoim wspaniałym personelem.

Pani Maria Radecka-Mikulicz (polski hotelarski autorytet) zamówiła w Polskiej Akademii Gościnności i wręczyła osobiście od siebie każdemu członkowi swojego żegnanego personelu jakościowy kubek-cegiełkę PAG z credo:


"Gościnności nie zapominajcie,
przez nią bowiem niektórzy, nie wiedząc o tym,
aniołów gościli"

(Biblia, Hbr 13,2)

 
Na koniec tego nietypowego eventu jeszcze raz wspomniała o Gościach, dla których warto przychodzić do pracy do hotelu.

Pani Maria Radecka-Mikulicz stwierdziła, że w ten sposób pożegnanie z załogą nie było jednostronnym odbiorem życzliwości, kwiatów itp., a stało się dzięki Asystentom Gościnności© prawdziwą uroczystością z wzajemnością: „…było widać i odczuwało się ten moment uświadomienia u ludzi, że faktycznie dane im jest wykonywać bardzo ciekawą pracę…”

Asystent Gościnnościˆ - Hospitality Assistant
03-02-2009

Polski Asystent Gościnności© … a dla obcokrajowców Hospitality Assistant© from Poland.

Asystent Gościnności© to wysokiej jakości i trwałości użytkowej porcelanowy kubek, który ma i powinien wspomagać codziennie wysiłki Właścicieli oraz Dyrektorów hoteli i restauracji w utrzymywaniu świadomości progościnnej i projakościowej wśród zatrudnionego personelu na wszystkich (nie tylko serwisowych) stanowiskach.

To najprostszy produkt szkoleniowy – cegiełka wykreowaną przez specjalistów – hotelarzy, restauratorów i kulinaryków skupionych przy Akademii, opatrzona credo Polskiej Akademii Gościnności:

"Gościnności nie zapominajcie, przez nią bowiem niektórzy, nie wiedząc o tym, aniołów gościli"
bądź po angielsku:
"Be not forgetful of hospitality, for by it some have unawares entertained angels"
…bądź we wszystkich językach świata.

Więcej informacji - patrz cegiełka.
Menedżer gościnnego hotelu Wellness
05-01-2009

Polska Akademia Gościnności Fundacja Proedukacyjna, jako branżowy i marketingowy Patron Bielskiej Wyższej Szkoły im. J. Tyszkiewicza z Bielska Białej, opracowała pod kierunkiem Nataszy Sallmann (ekspert ds. Wellness & SPA) program studiów podyplomowych dla kierunku Zarządzanie hotelami Wellness i Spa, realizowanych z 80% dofinansowaniem ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wiecej informacji na stronie studiów podyplomowych pod adresem: www.podyplomowe.tyszkiewicz.edu.pl/